Jakie narzędzia akumulatorowe wybrać do domu?

Nowoczesne narzędzia akumulatorowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niestety nie ma możliwości skorzystania z dobrodziejstwa energii elektrycznej. W ciasnych pomieszczeniach korzystanie z nieporęcznych przedłużaczy jak łatwo się domyślić jest bardzo niewygodne, dlatego też tym bardziej warto postawić na pojemne akumulatory. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów.


Niezawodne wiertarki akumulatorowe

W typowych pracach domowych bardzo często przydać mogą się porządne wiertarki akumulatorowe. Klasyczne wkrętarki 12 V bez problemu poradzą sobie z śrubami i wkrętami. Przy twardych materiałach warto jednak postawić na urządzenia o znacznie większej mocy. Godne polecenia są oczywiście wiertarki od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Bardzo ważnym parametrem jest oczywiście czas ładowania. W dzisiejszych czasach producenci stawiają przede wszystkim na rewelacyjne ogniwa litowo-jonowe, które wyróżniają się nie tylko szybkim ładowaniem, ale również bardzo dużą pojemnością. Na półkach sklepowych dostępne są także wiertarki akumulatorowe oparte na ogniwach niklowo kadmowych albo niklowo cynkowych. Kolejnym ważnym elementem jest moment obrotowy. Parametr ten wyrażany jest w Nm, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku urządzenia.

Uniwersalne szlifierki akumulatorowe kątowe

Nowoczesne szlifierki akumulatorowe kątowe to kolejne narzędzia akumulatorowe, które powinny znaleźć się w każdym profesjonalnym warsztacie. Inwestując w nową szlifierkę akumulatorową w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rozmiar tarcz. Do lżejszych prac w zupełności wystarczą tarcze o średnicy 115 mm. Szlifierki tego typu doskonale sprawdzą się na przykład do usuwania rdzy i wygładzania powierzchni spawów. Przy bardziej skomplikowanych pracach warto skorzystać z pomocy tarcz o średnicy ponad 125 mm. Ogromną rolę odgrywa również grubość samych tarcz. Na półkach sklepowych dostępne są tarcze o grubości od 1 do 6 mm. Jak łatwo się domyślić grubość tarcz należy umiejętnie dopasować do konkretnego materiału.


Pozostałe narzędzia akumulatorowe warte uwagi

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kosiarki akumulatorowe. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zapanować nad porządkiem w ogrodzie. Ciekawą propozycją są również podkaszarki akumulatorowe i specjalne dmuchawy akumulatorowe do liści. Nowością na rynku są taczki akumulatorowe, które wykonają za nas wiele prac. Warto sprawdzić także pilarki akumulatorowe, wyrzynarki akumulatorowe, czy też frezarki akumulatorowe.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl