Jak wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora?

Telewizor już od wielu lat stanowi jeden ze stałych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Pokolenie temu traktowało go wprost za centrum domu, stawiając go na komodzie na eleganckim obrusie i gromadząc się wokół ekranu całymi rodzinami. Dziś ten wymiar celebracji czasu przed szklanym ekranem nieco się zmienił, jednak nadal nowoczesne telewizory, które zachwycają swoją jakością obrazu, są chętnie wybieranym dodatkiem gwarantującym rozrywkę. Dziś w modzie są uchwyty do telewizorów, które nadają aranżacji całkiem ciekawego efektu. W taki sposób z łatwością przymocujesz go do ściany czy – uwaga! – nawet sufitu. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model, ponieważ producenci mają do zaoferowania całkiem wiele możliwości.

Jakie są rodzaje uchwytów do telewizorów?

Dziś na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów uchwytów do telewizorów, dzięki czemu bez najmniejszego problemu dobierzemy ten idealny dla nas, który spełni wszystkie oczekiwania. Możliwości jest rzeczywiście wiele – proponowane modele umożliwiają bezpieczny montaż TV nawet na suficie, a przy tym pozwalają na swobodne obracanie ekranu w dowolną stronę. Nie da się ukryć, że efekt końcowy zawsze robi doskonałe wrażenie. W końcu telewizor wiszący na ścianie to zawsze świetna wizytówka domu – podkreśla nowoczesność oraz elegancję aranżacji.

Producenci uchwytów do telewizorów przygotowali dla nas trzy różne rodzaje, które różnią się między sobą, dlatego warto się zatrzymać nad ostateczną decyzją, by nie podejmować jej zbyt pochopnie. Pierwszą możliwością, z pewnością najpopularniejszą, jest uchwyt ścienny. To nic innego jak klasyczny, ponadczasowy i wytrzymały wieszak ścienny, który montuje się do ściany przy pomocy śrub. Są to idealne uchwyty do telewizora 55 cali, czyli całkiem pokaźnego, który warto odpowiednio wyeksponować we wnętrzu. Oczywiście również i mniejsze ekrany świetnie wyglądają przy takim montażu. Za sprawą śrub mamy spokojną głowę, ponieważ rzeczywiście całość jest bardzo stabilna i solidna. W sklepach bez problemu znajdziemy zarówno te klasyczne modele, gdzie możemy ustawić telewizor wyłącznie w jednej pozycji, jak i nieco droższe i bardziej elastyczne, które pozwalają na ręczną regulację nachylenia ekranu. Jeśli uwielbiasz nowoczesne technologie, to warto wiedzieć, że niektóre uchwyty można sterować przy pomocy pilota – nie da się ukryć, jest to bardzo wygodne i kuszące. 

Oryginalne uchwyty sufitowe i biurkowe

Kolejną opcją, którą mamy do wyboru, są uchwyty sufitowe. Wydawałoby się, że jest to wprost niemożliwe, a jednak. Są one rozwiązaniem dla osób, które niestety nie mogą sobie pozwolić na montaż cięższych rzeczy na ścianie z uwagi na delikatny i słaby materiał, z jakiego zostały one wykonane. Przykładem są choćby płyty gipsowo-kartonowe, z którymi trzeba się obchodzić z rozwagą. Jeśli nie chcesz ryzykować zniszczeniami zarówno sprzętu, jak i konstrukcji wnętrza, postaw na sufitowe uchwyty do TV 32 cale i nie tylko.

Ciekawą opcją są także efektowne uchwyty biurkowe, które zajmują niewiele miejsca i stanowią idealny sposób na ciekawy i funkcjonalny montaż małego telewizora czy monitora. Jeśli decydujesz się na inwestycję w telewizor, który ulokujesz w pomieszczeniu mniej kluczowym, gdzie ekran będzie raczej dodatkiem i czymś towarzyszącym w trakcie innych prac (np. w kuchni czy gabinecie bądź pokoju młodzieżowym) taki pomysł może okazać się całkiem dobry.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl