Wiedźmin 4 – co wiemy o najnowszej odsłonie przygód Geralda

Ostatnia część Wiedźmina dla wielu graczy jest jednym z najlepszych RPG-ów w historii gier komputerowych. Nikogo nie może dziwić więc fakt, że gracze czekają na pojawienie się czwartej części serii. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych graczy, którzy chcą dowiedzieć się Wiedźmin 4 kiedy będzie premiera i co ma do zaoferowania nowa odsłona przygód Geralda.

Zobacz także: Popularne i niezbędne gadżety dla graczy komputerowych

Wiedźmin 4 kiedy premiera?

Studio CD PROJEKT RED odpowiedzialne za produkcję gry Wiedźmin 21 marca 2022 roku potwierdziło, że pracują aktualnie nad kontynuacją przygód Szarego Wilka. Jak na razie wiadomo tylko, że nowa część będzie tworzona na rewelacyjnym silniku Unreal Engine 5. Czwarta część promowana jest nowym medalionem wiedźmińskim, który najprawdopodobniej zapowiada pojawienie się nowej szkoły wiedźmińskiej. Niestety studio do dzisiaj nie podało jeszcze przybliżonej daty wydania gry Wiedźmin 4.

Gry ze świata Wiedźmina

Wiedźmin 4 gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie. Polski producent rozwija obecnie rewelacyjną karciankę Gwint, która bazuje na mechanizmach zawartych w trzeciej części Wiedźmina. Warto wspomnieć również o tym, że najnowsza część sagi od CD Projekt Red wbrew pozorom wcale nie musi nosić numerka 4. Wielu specjalistów ze świata gier komputerowych uważa, że kontynuacja może otrzymać własny podtytuł bez numerowania. Wynika to oczywiście z tego, że CD Projekt RED już w debiucie poinformowało, że planuje stworzenie trylogii. Jak powszechnie wiadomo spójna historia została zamknięta w trzech ostatnich częściach. Nowa odsłona ma z kolei rozpocząć zupełnie nową historię. Warto wspomnieć także o tym, że Geralt z Rivii wcale nie musi powrócić jako główny bohater. W nowej części możemy pokierować na przykład poczynaniami Ciri. Jeżeli chodzi o platformy to nowy Wiedźmin pojawi się na Xbox Series X/S, PlayStation 5 oraz PC.

Jak może wyglądać Wiedźmin 4 gra?

Wiedźmin 4 może opowiadać również losy Geralta sprzed trylogii. W ten prosty sposób gracze będą mogli na nowo zapoznać się z twórczością Andrzeja Sapkowskiego. Prequel dla wielu znawców z branży gier komputerowych jest bardzo ryzykownych posunięciem, dlatego też większość osób stawia na kontynuację. Niepowodzenie Cyberpunk 2077 może oznaczać, że polskie studio będzie mniej skłonne do eksperymentowania ze swoją najpopularniejszą marką. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście kontynuowanie serii z Geraltem w roli głównej. Bardzo ważne jest również to, aby w nowej części pojawił się dobrze zarysowany protagonista.

A może MMO?

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że nowy Wiedźmin 4 może być grą MMO. Gry sieciowe, czyli popularne „gry jako usługi” cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeżeli twórcy Wiedźmina zaprojektują oryginalny i pomysłowy tryb sieciowy, to rozgrywka online może nabrać nieco świeżości. Nawet najpopularniejsze gry dla jednego gracza coraz częściej wzbogacane są o elementy sieciowe. Wiedźminowy Monster Hunter może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jak będzie rozwijany przez kilka lat tak samo jak seria GTA.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl