Jaki odkurzacz piorący do tapicerki

Regularne czyszczenie obić tapicerskich w meblach czy samochodzie jest bardzo ważne dla ich trwałości i wyglądu. Czynność tę powinniśmy również wykonywać w trosce o swoje zdrowie. Długo nie prana tapicerka zaczyna brzydko pachnieć i rozwijają się w niej różnego rodzaju grzyby i pleśń. Pranie tapicerki można zlecić profesjonalnym firmom lub wykonać tę czynność samodzielnie. Pomoże nam w tym odkurzacz piorący.

Jak działa odkurzacz piorący

Na pierwszy rzut oka może on przypominać klasyczny odkurzacz przemysłowy. Najczęściej osadzony jest na kółeczkach ułatwiających transportowanie. Posiada również elastyczną rurę zakończoną specjalną ssawką. Różnice pojawiają się wtedy, kiedy zajrzymy pod obudowę. Zamiast klasycznego worka na śmieci zobaczymy tam dwa pojemniki na wodę – czystą z detergentem oraz na wodę brudną, po praniu. Działanie odkurzacza piorącego jest stosunkowo proste. Do pierwszego pojemnika wlewamy czystą wodę wraz ze specjalnym detergentem do prania tapicerki. Drugi pojemnik pozostawiamy pusty. Będzie do niego trafiać woda z brudem usuniętym w czasie prania. Kiedy uruchomimy odkurzacz, czysta woda z detergentem trafi przez końcówkę na tapicerkę. Podciśnienie wytworzone przez odkurzacz powoduje powstanie piany, która skutecznie odrywa zabrudzenia z tkaniny i je rozpuszcza. Ciąg odkurzacza powoduje zasysanie brudnej wody do zbiornika. Proces prania tapicerki jest bardzo prosty i skuteczny. Oczywiście na tę skuteczność ma wielki wpływ model odkurzacza, na który się zdecydowaliśmy.

Wybieramy pierwszy odkurzacz piorący

Jest kilka czynników, determinujących wybór odkurzacza. Jeśli głównym kryterium nie jest cena, bo np. pożyczka przez internet ma sfinansować ten zakup, warto kupić odkurzacz sprawdzonej firmy, która specjalizuje się w ich produkcji i ma w tym duże doświadczenie. Niewątpliwie do rynkowych liderów zalicza się firma Karcher. Produkuje ona już od dziesięcioleci sprzęt sprzątający – tak do użytku domowego, jak i dla firm sprzątających. Poza ceną ważna jest moc odkurzacza. Im jest ona większa, tym sprawniej będzie sobie radził z praniem. Jaka jest optymalna wartość dla użytku domowego i biurowego? 1400 do 1500 W powinno w zupełności nam wystarczyć. Są również odkurzacze o znacznie większej mocy, przekraczającej nawet 2000 W. polecamy je głównie firmom sprzątającym. Kolejne istotne czynniki to pojemność zbiorników na wodę. W odkurzaczach dla profesjonalistów powinny one być większe, zapewniając możliwość pracy bez częstych przerw. Przydatny także będzie dłuższy wąż elastyczny i ten parametr jest ściśle powiązany z mocą silnika. Przydadzą się również dodatkowe akcesoria, takie jak końcówki o różnych kształtach i wielkościach. Możliwość montażu kółek – odkurzacze piorące z pojemnikami wypełnionymi wodą nie należą do lekkich. Czy w naszym domu przydatny będzie odkurzacz piorący? Jeśli posiadasz w nim dywany, meble tapicerowane lub chcesz czyścić swoje samochody, jak najbardziej takie urządzenie znajdzie dla siebie pracę.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.