Maska do włosów średnioporowatych – co ją wyróżnia i jakie ma działanie?

Włosy średnioporowate są najpopularniejszym typem pasm. Wyróżniają się one lekko rozchylonymi łuskami i na ogół nie sprawiają problemów pielęgnacyjnych, jeśli się o nie odpowiednio dba. Z tego też względu wystarczy je myć dobrej jakości szamponem, a także regularnie odżywiać. Jako uzupełnienie pielęgnacji idealnie sprawdzą się maski do włosów średnioporowatych. Zawierają one w swoim składzie składniki aktywne takie, jak proteiny, humektanty, czy emolienty. Regularna pielęgnacja włosów z ich wykorzystaniem zapewnia ich odpowiednie nawilżenie, a także odżywia je od środka i sprawia, że włosy stają się bardziej miękkiej. 

Czym charakteryzują się włosy średnioporowate?

Włosy średnioporowate odznaczają się tym, że mają lekko odchylone łuski od kory włosa. Zazwyczaj łatwo się je układa, wobec czego nie ma większych problemów z nimi nawet przy bardzo skomplikowanych stylizacjach fryzur. Z łatwością można je również zakręcić i wyprostować. Dzięki stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji mogą one być mocne, przyjemne w dotyku i błyszczące. Niestety bardzo łatwo jest je doprowadzić do stanu zaczną być łamliwe, suche i spuszone. 

Włosy średnioporowate wymagają szczególnej uwagi. Stosując właściwe kosmetyki, na przykład naturalne maski do włosów, można o nie odpowiednio zadbać. Ponadto powinno się unikać stosowania zabiegów, które mogłyby doprowadzić do uszkodzeń włosów. Niestety błędy w ich pielęgnacji mogą sprawić, że staną się one matowe i szorstkie, a przy tym zaczną nawet się łamać. 

Jakie składniki są w maskach do włosów średnioporowatych?

Maska do włosów średnioporowatych powinna zawierać przede wszystkim składniki wysokiej jakości, które będą łatwo wnikać w głąb włosów i dokładnie je odżywiać. Z racji tego, że tego typu włosy bardzo dobrze przyjmują większe ilości składników odżywczych, warto wybierać produkty zawierające aloes, glicerynę, keratynę, krzemionkę, jedwab oraz oleje o średniej wielkości cząsteczkach. 

Aloes i gliceryna sprawiają, że włosy są optymalnie nawilżone, a krzemionka dodatkowo je wzmacnia. W efekcie wyglądają one na zdrowie i nie puszą się, natomiast ich końcówki nie są tak podatne na rozdwajanie się. Z kolei keratyna i jedwab świetnie wygładzają włosy i dodają im blasku. Zadaniem keratyny jest odbudowa łusek od środka, dzięki czemu pasma stają się mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia.  

Jak często stosować maski do włosów średnioporowatych?

Maski do włosów średnioporowatych warto stosować przynajmniej raz w tygodniu. Tego typu produkty są mocno skoncentrowane i głęboko odżywiają włosy. Nie powinno się ich używać jednak codziennie, ponieważ mogą obciążać pasma. Maski najlepiej nakładać wieczorem lub w wolne dni, gdyż czynność ta zajmuje nieco więcej czasu. Najlepsze efekty osiągniemy jeśli przytrzymamy maskę na włosach przez 30 minut. Przed zastosowaniem kosmetyku należy dokładnie umyć włosy i lekko osuszyć ręcznikiem. Produkt powinien leżeć na nich przez minimum kilkanaście minut, aby składniki odżywcze mogły się w nie wchłonąć. Tak odżywione włosy można następnie wysuszyć i wystylizować według własnego uznania. 

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl