Jaki robot sprzątający wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Roboty sprzątające zrewolucjonizowały codzienność w wielu gospodarstwach domowych. Jest to wynalazek, który odciąża domowników, a zarazem utrzymuje porządek w mieszkaniu. Roboty sprzątające cieszą się tak dużą popularnością, że dostępnych jest bardzo wiele modeli w różnych cenach. Jaki robot sprzątający wybrać, aby odpowiednio spełniał swoje zadanie?

Zobacz także: Jaki odtwarzacz audiobooków wybrać?

Robot sprzątający – czy warto kupić?

Zalet robota sprzątającego jest kilka. Najważniejszą z nich jest oczywiście oszczędność czasu. Robot sprzątający samodzielnie odkurza, a w tym czasie można zająć się innymi rzeczami. Jest to bardzo wygodne, a dodatkowo nie nadwyręża kręgosłupa tak, jak odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem. Robot można zaprogramować, aby posprzątał podczas nieobecności domowników, dzięki czemu po przyjściu do domu jest czysto. Dostępne są różnego rodzaju roboty sprzątające w różnych przedziałach cenowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim ilością funkcji oraz mocą. Na pewno warto kupić takie urządzenie, aby odciążyć się od mało przyjemnej czynności, jaką jest odkurzanie.

Jaki robot sprzątający wybrać?

Producenci oferują szeroką gamę robotów sprzątających, dlatego wybór jest ogromny. Przede wszystkim na początku należy ustalić budżet, jaki jest do dyspozycji. Robota można kupić za 300 złotych, a także i za 5000 złotych. Rozrzut cenowy jest ogromny, dlatego jest to pierwszy aspekt, który należy ustalić. Urządzenie powinno być dobrane do wielkości domu. W przypadku większych powierzchni należy wybrać robota o pojemniejszej baterii. Jeśli w domu są jedynie panele lub drewniana podłoga, to warto się zastanowić nad robotem z funkcją mopowania. W przypadku dywanów i wykładzin taka opcja będzie zbędna. Wiele modeli jest sterowanych za pomocą aplikacji mobilnych i taką opcję należy uwzględnić, jeśli domownicy będą z niej korzystać. Na pewno przed zakupem należy dokładnie porównać poszczególne modele i sprawdzić, jakie funkcje mogą się przydać, a które są niepotrzebne i nie warto za nie przepłacać.

Czym różnią się od siebie roboty sprzątające?

Producenci oferują roboty sprzątające w różnym przedziale cenowym i jest to główna różnica pomiędzy poszczególnymi modelami. Oczywiście im droższy, tym więcej funkcji ma wbudowanych. Dostępne są roboty mniejsze i większe, w różnych kolorach. Oczywiście aspekt wizualny także jest ważny, gdyż najczęściej robot sprzątający znajduje się w pomieszczeniu, w którym się często przebywa. Niektóre modele zmywają na mokro, co jest bardzo przydatne w mieszkaniach, w których są panele. W droższych modelach można znaleźć funkcję polegającą na mapowaniu pomieszczeń, dzięki której planowanie trasy sprzątania jest inteligentniejsze. Roboty sterowane za pomocą smartfona cieszą się dużą popularnością, jednak nie zawsze ta funkcja jest wykorzystywana. Dlatego warto się zastanowić, czy nie jest to niepotrzebny bajer, za który trzeba przecież zapłacić. Różnice w cenie przede wszystkim związane są z pojemnością baterii czy pojemnością pojemnika na brud. Siła ssania także jest mocniejsza w droższym sprzęcie.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl