Answear zwroty – najważniejsze informacje

Internet od dawna nie jest przestrzenią czysto rozrywkową, lecz może być wykorzystywany także do nauki, pracy, a przede wszystkim do robienia zakupów. Zamiast poświęcać wiele godzin na przemierzanie kolejnych alejek sklepowych, można mieć wszystko dosłownie za jednym kliknięciem myszki. Często wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak dokładnie wygląda procedura zwrotu tak zakupionych towarów. W końcu takie pozycje jak ubrania ciężko jest przymierzyć przez monitor. Warto więc poznać procedurę zwrotu na przykładzie jednego z większych sklepów z odzieżą w polskim internecie, czyli answear.com.

Answear zwroty — kiedy możemy zwrócić zakupiony towar?

Na samym początku należy dowiedzieć się, kiedy tak właściwie można wykonać zwrotu towaru, a także jak ta procedura wygląda. Czy jest to skomplikowane zadanie, czy każdy sobie z tym poradzi? Polskie przepisy prawa przewidziały sytuację, gdy zakupiony przez internet towar z pewnych powodów może nie odpowiadać kupującemu. Dzięki temu konsument ma prawo zwrócić swoje zakupy w terminie od 14 do 30 dni — konkretny termin wybiera sprzedawca. W przypadku sklepu answear.com wynosi on 30 dni. Wiedzieć jednak trzeba, że zwracany towar musi spełnić kilka kryteriów. Przede wszystkim na uwadze należy mieć, że ze względów higienicznych nie można dokonać zwrotu bielizny. Co więcej, towar nie może nosić śladów użytkowania, czyli np. nie może być brudny lub rozciągnięty. W jaki sposób dokonuje się zwrotu? Kluczowe jest wypełnienie wniosku o odstąpienie od umowy, a następnie przesłanie go wraz z towarem lub wysłanie zgłoszenia online.

Darmowy zwrot zamówienia

W zależności do tego, w jaki sposób dokona się przesłania wniosku o odstąpienie od umowy, klient będzie miał możliwość wykonania darmowego lub płatnego zwrotu. Answear zwroty darmowe — co warto wiedzieć? Żeby móc za darmo zwrócić zakupiony w answear.com towar przede wszystkim należy mieć założone na stronie sklepu konto. Co więcej, do wykonania takiego zwrotu konieczne jest wykonanie zakupu za minimum 220 złotych. Gdzie można zgłosi zwrot? Niechciane zamówienie może być wysłane za pośrednictwem kuriera In Post lub DPD. Co więcej, paczkę można także oddać w salonie Medicine, a także w punkcie odbioru w Krakowie.

Answear zwroty płatne — jak dokonać zwrotu?

Jeśli nie posiada się konta na stronie sklepu lub zakupy mają mniejszą wartość niż 220 złotych, zwrot będzie musiał wiązać się z pewny kosztem. Co bardzo ważne, klient nie płaci w tym wypadu za samą możliwość zwrócenia towaru, a jedynie za jego przesłanie. Oznacza to, że nie da się określić konkretnej kwoty, ponieważ to klient wybiera, jakim kurierem odeślę paczkę do sklepu. Jak dokonać takiego zwrotu? Podstawą jest oczywiście wydrukowanie i wypełnienie wniosku o odstąpienie od umowy. Wniosek należy umieść w paczce wraz z towarem, a następnie odesłać przesyłkę. Co bardzo ważne, polecane jest umieszczenie na paczce informacji „Answear.com – Zwrot”, co znacznie przyspieszy procedurę.

Forma zwrotu środków

Ostatnią sprawą, której trzeba się bliżej przyjrzeć podczas omawiania zwrotu towarów w sklepie answear.com, jest kwestia zwrotu pieniędzy. Jak zwrócona zostanie płatność i w jakim terminie będzie to wykonane? Standardowo sklep zwraca pieniądze na konto, z którego została wykonana płatność za zamówienie. Oczywiście istnieje możliwość zrobienia zwrotu na inne konto — wystarczy tylko podać je w formularzu. W jakim terminie otrzyma się zwrot środków? Sklep wykonuje wypłatę w czasie 5 do 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wniosku. Jest to więc termin stosunkowo szybki.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl