Karnacja a kolory ubrań. Dowiedz się, jak dopasować odpowiedni kolor ubrań do karnacji

Nie masz czasem wrażenia, że zlewasz się z tłumem, a ludzie na ulicy mijają Cię, zupełnie nie zauważając? Pewnie tak, ale nie martw się, nie potrzeba szalonych stylizacji, żeby zwrócić na siebie uwagę albo przynajmniej zatrzymać dłużej na sobie powłóczyste, kobiece spojrzenie. Taki efekt da się osiągnąć, dobierając kolor ubrań odpowiednio do swojej karnacji.

Pory roku, czyli banał, który się sprawdza 

Nie brakuje artykułów, testów i wskazówek, jak rozpoznać typ swojej karnacji. Kobiety kierują się metodą czterech pór roku. Wiosna, lato, jesień i zima odznaczają się innym odcieniem skóry. Zwraca się również uwagę na takie aspekty jak kolor włosów, oczu i ich oprawy, a nawet kolor żył. Okazuje się, że tę samą metodę rozpoznawania karnacji można zastosować również do płci męskiej. Niestety, choć wydaje się to całkiem łatwe, bo wszystko jest dokładnie opisane w poradnikach, to jednak nie każdy mężczyzna potrafi dokładnie określić swój typ karnacji. A szkoda, ponieważ w tym właśnie tkwi sekret odpowiedniego komponowania swoich codziennych stylizacji. Może więc warto dobrze przyjrzeć się sobie w lustrze?

Typy karnacji, czyli jakie kolory wybierać

Istnieje co najmniej kilka najbardziej popularnych karnacji. Jest jasna, śniada, oliwkowa, porcelanowa, można również spotkać się z brzoskwiniową, mleczną i jeszcze wieloma innymi określeniami. Czy jest sens brnąć w jeszcze inne niuanse? Zazwyczaj wystarczy, że określisz, czy Twoja skóra jest raczej jasna, czy zdecydowanie ciemniejsza. Już wiedząc to, możesz wybrać odpowiednie dla siebie kolory ubrań. 

Na pewno zauważyłeś, że czarne T-shirty męskie pasują prawie każdemu mężczyźnie. I jest w tym bardzo dużo racji. O ile blondynki o jasnej karnacji powinny raczej wybierać granat zamiast czarni, tak w przypadku mężczyzn nie ma to tak dużego znaczenia, ponieważ czarny pasuje każdemu mężczyźnie bez dwóch zdań. Nie można jednak ubierać się tylko na czarno. Jak więc przedstawia się sprawa z innymi kolorami? 

Jasna i ciemna karnacja – jak dobierać kolory?

Jeśli chodzi o jasną karnację, to zdecydowanie trzeba zrezygnować z kolorów, które będą ją podkreślały, czyli ciemniejsze i wyraziste odcienie. Wybieraj stonowane kolory, takie jak kremowy, jasnoniebieski, beżowy, brązowy. Zdecydowanie unikaj jasnej czerwieni, purpurowy, intensywnej żółci i pomarańczu. 

Dla ciemnej karnacji będą pasować między innymi kolory różowy, bordowy, niebieski, granatowy, ale powinieneś unikać takich, które są zbliżone do Twojego odcienia skóry, czyli oliwkowy, pistacjowy, brązowy, czerwony. 

T-shirty męskie, koszule czy marynarki to część garderoby, która znajduje się najbliżej twarzy, powinieneś więc skupić się na właściwym doborze ich koloru, ponieważ to one przede wszystkim decydują, czy wyglądasz dobrze. Promienista cera, błysk w oku to często właśnie zasługa odpowiednio dobranych do swojej karnacji kolorów. Wtedy przyciągasz uwagę samym sobą, a nie tym, co akurat na siebie założyłeś. Nie zapomnij również o jednej bardzo ważnej zasadzie – zakładaj na siebie nie więcej niż trzy kolory, ale możesz oczywiście bawić się ich odcieniami.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *