Lodówka Samsung dwudrzwiowa – czy to dobry wybór?

W naszych domach możemy znaleźć coraz więcej rozwiązań, które były niespotykane jeszcze kilka lat temu. Rosnącą popularnością cieszą się chociażby lodówki z dwoma skrzydłami drzwiowymi, które pozwalają na komfortowe otwieranie i przechowywanie większej ilości produktów spożywczych. Co może zaoferować nam lodówka Samsung dwudrzwiowa i dla kogo będzie to najlepsza opcja? Za chwilę odpowiemy na te pytania, więc zapraszamy do czytania!

Lodówka Samsung dwudrzwiowa – czym jest Side by Side?

Lodówka Samsung dwudrzwiowa, czyli inaczej lodówka Samsung Side by Side, to rozwiązanie, które powinny szczególnie docenić te osoby, które często muszą przestawiać produkty spożywcze w lodówce, by zmieścić tam nowe zakupy. Dwudrzwiowa lodówka, jak wskazuje sama jej nazwa, ma najczęściej dwoje drzwi. Dlaczego najczęściej?

Konstrukcja lodówek dwudrzwiowych ma wiele wariantów, które czasami znacznie różnią się między sobą. Do najpopularniejszych rozwiązań należy umieszczenie w nich lodówki po jednej i zamrażarki po drugiej stronie urządzenia – w takim wypadku jedne drzwi będą otwierały lodówkę, inne zamrażarkę. Czasami jednak zdarza się tak, że lodówka posiada jedną dużą komorę otwieraną podwójnie, natomiast zamrażarka jest otwierana standardowo i znajduje się na dole urządzenia.

Lodówka Samsung dwudrzwiowa – czy to dobry wybór?

Wiemy już, że lodówka Samsung dwudrzwiowa wcale nie musi mieć tylko dwoje drzwi, jednak ogólny zamysł tego urządzenia pozostaje taki sam – umożliwienie swojemu użytkownikowi jak najwygodniejszego dostępu do wnętrza chłodziarki. Czy takie rozwiązanie jest naprawdę tak praktyczne, jak może się wydawać?

Zdecydowanie tak! Ogrom przestrzeni w lodówkach Side by Side to rozwiązanie problemu dla wielu z nas. Niestety klasyczna lodówka może nie wystarczyć do tego, by zmieściły się tam wszystkie produkty niezbędne dużej rodzinie. W takiej sytuacji można postawić na dodatkową lodówkę lub zastąpić nasze urządzenie lodówką Samsung dwudrzwiową.

Lodówka Side by Side – wymiary tego urządzenia pozwalają także na to, by znalazło się tam miejsce na dodatkowe funkcje, takie jak filtr wody czy kostkarka. Lodówka Samsung z kostkarką może co prawda występować w pojedynczej wersji, jednak łatwiej spotkać opcję mrożenia kostek lodu w dwudrzwiowych urządzeniach.

Lodówka Side by Side – wymiary

Wiemy już, że lodówka Side by Side to dobra opcja i powinien ją przemyśleć każdy, komu zależy na lodówce Samsung z kostkarką lub chce zmieścić w chłodziarce więcej rzeczy niż dotychczas. Musimy jednak pamiętać, że wymiary lodówki Side by Side są dosyć duże i przez to może nie być dobrą opcją dla każdego mieszkania.

W takim wypadku warto postawić na technologię Space Max, dostępną w lodówkach Samsung (zarówno pojedynczych, jak i Side by Side). Wyposażone w nią lodówki cechują się cieńszymi ściankami[1], dzięki czemu mogą zachować standardowe wymiary i jednocześnie oferować znacznie większą przestrzeń.

[1] technologia SpaceMax™ wykorzystuje specjalną, bogatą w uretan izolację, dzięki której ścianki urządzenia mogą być znacznie cieńsze bez uszczerbku dla jego energooszczędności. W efekcie zyskujesz dużo przestrzeni do przechowywania, choć zewnętrzne wymiary lodówki pozostają bez zmian. Pojemność różni się w zależności od modelu.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl