Monitor szerokokątny – co warto o nim wiedzieć przed zakupem?

Wraz z postępem technologicznym, coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pomogą im zwiększyć produktywność w pracy. Jednym z kluczowych elementów, który może mieć znaczący wpływ na efektywność, jest monitor szerokokątny. Z poniższego artykułu dowiesz się, kiedy monitor 2560 x 1440 to dobry wybór oraz jak wypada w porównaniu z nim monitor 5K.

Czym jest monitor szerokokątny?

Coraz większą popularnością zdają cieszyć się monitory szerokokątne. Co wyróżnia takie urządzenia na tle pozostałych? Monitor szerokokątny to sprzęt, który w porównaniu z pozostałymi modelami wyróżnia się przede wszystkim proporcjami – monitory szerokokątne zwykle posiadają proporcje 21:9.

Co ciekawe, monitor szerokokątny może być dostępny także w proporcji 32:9, jak chociażby monitor biznesowy ViewFinity S95UA 49″ DQHD, 120Hz, 1800R marki Samsung. To 49-calowy monitor 5K, który posiada rozdzielczość DQHD. To nowoczesne urządzenie dzięki swoim parametrom może znacznie podnieść poziom Twojej wydajności.

Monitor szerokokątny – dla kogo?

W jakiej sytuacji najlepiej sprawdzą się monitory szerokokątne i kto powinien rozważyć ich wybór? To świetny wybór dla tych osób, które na co dzień w pracy cenią sobie wielozadaniowość. Warto pamiętać, że monitor 5K jest w stanie zastąpić kilka mniejszych monitorów. 

Monitor szerokokątny będzie więc świetnym rozwiązaniem w przypadku biur czy korporacji, w których na co dzień wykorzystuje się arkusze kalkulacyjne lub pracuje z kilkoma plikami na raz. Oprócz tego, monitory szerokokątne to dobra alternatywa dla programistów oraz graczy. Design monitora, jak i niesamowite efekty wizualne, są w stanie sprawić, że użytkownik odniesie wrażenie, jakby sam stał się częścią wydarzeń w grze.

Monitor 2560 x 1440 czy monitor 5K?

Monitory szerokokątne to świetny wybór dla profesjonalnych graczy czy użytkowników, którzy potrzebują wiele przestrzeni na swoim urządzeniu. Pomimo ich wielozadaniowości może się okazać, że nie każdy będzie potrzebował monitora o tak dużych parametrach.

W takiej sytuacji świetnym urządzeniem do codziennego użytku okaże się monitor 2560 X 1440, jak chociażby Monitor QHD 24” o ergonomicznym designie S60A, dostępny w ofercie marki Samsung. To urządzenie, które może stać się dobrym narzędziem do zwiększenia produktywności, jak i jakości pracy. 

Wspomniany monitor 2560 x 1440 marki Samsung posiada między innymi rozdzielczość QHD, która znacznie przekracza gęstość pikseli Full HD. Dzięki QHD wielozadaniowość może stać się jeszcze prostsza, a korzystanie z urządzenia bardziej intuicyjne. 

W przypadku omawianego modelu monitora mamy również do czynienia z matrycą IPS. Oferuje ona krystalicznie czystą jakość kolorów i szeroki kąt widzenia – 178°. Dzięki temu, wszystkie kolory są żywe, a wyświetlane obrazy mogą być wyraźne, bez rozmycia czy zaników.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl