Aplikacja do mierzenia kroków – kiedy się przydaje?

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko pozytywnie na zdrowie fizyczne, ale także psychicznie. Dzięki regularnym ćwiczeniom można utrzymać zgrabną sylwetkę, poprawić siłę mięśni oraz kondycję. Nie trzeba od razu biegać czy chodzić na siłownię, wystarczy spacerować. Codzienne spacery można monitorować, używając aplikacji do mierzenia kroków. Jakie funkcje zawiera taka apka?

Zobacz także: Jaka jest najlepsza aplikacja do biegania?

Dlaczego warto spacerować?

Chodzenie jest jak najbardziej naturalną czynnością, do której organizm jest przyzwyczajony. Bieganie może nadwyrężać stawy i powodować kontuzje. Spacerowanie pozwala poprawić kondycję, zrzucić zbędne kilogramy oraz dotlenia. Warto przy okazji chodzenia liczyć kroki, aby móc kontrolować postępy i sprawdzać, jak poprawia się wydolność. Idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji do mierzenia kroków, która będzie na bieżąco monitorować postępy i co ważniejsze, zapisywać je. Spacerowanie szczególnie polecane jest osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, chcą wyszczuplić sylwetkę i nie lubią intensywnego wysiłku fizycznego. Na spacer można pójść z całą rodziną i zrobić z tego codzienny rytuał, który zbliży do siebie.

Jakie funkcje ma aplikacja do mierzenia kroków?

Apka do mierzenia kroków ma oczywiście podstawowe zadanie, jakim jest mierzenie zrobionych kroków. To jest główna funkcja. Oczywiście postępy są mierzone w określonym czasie na danym terenie. Taka aplikacja działa bardzo podobnie jak GPS w samochodzie. Po zakończonej aktywności należy zatrzymać aplikację i można sprawdzić wyniki. Pokazana jest trasa, liczba zrobionych kroków oraz teren, po którym się chodziło. Dodatkowo niektóre aplikacje umożliwiają włączenie się do rywalizacji z innymi osobami chodzącymi. Dzięki takiej funkcji można bardziej się zmotywować i polepszać swoje wyniki. Oczywiście aplikacja mierzy także kalorie, które zostały zrzucone podczas chodzenia, co szczególnie przyda się osobom chcącym pozbyć się zbędnych kilogramów. Bardzo często organizowane są różnego rodzaju kampanie społecznościowe, dzięki którym zbierane są pieniądze dla potrzebujących. Wystarczy wówczas monitorować za pomocą aplikacji kroki, a następnie wyniki przesłać do danej agencji, która za kroki wypłaca określoną kwotę na rzecz osób potrzebujących. Dzięki temu można pomóc wielu osobom, robiąc tak naprawdę to, co jest naturalną czynnością każdego, czyli chodząc.

Jak wybrać aplikację do mierzenia kroków?

Dostępnych jest bardzo wiele aplikacji na system Android i iOS za darmo. Mają one menu w języku polskim i w większości przypadków są bardzo do siebie podobne. Wiele z tych aplikacji jest przeznaczona także do biegania lub uprawiania innych aktywności. Niektóre nadają się jedynie do mierzenia kroków. Warto wybrać tę aplikację, która dobrze działa w trybie offline. Niekiedy podczas chodzenia po lesie można stracić zasięg i jest to ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Jeśli chodzenie ma na celu poprawę kondycji i sylwetki, to warto wybrać taką apkę, w której można dołączyć do rywalizacji z innymi. Dzięki temu wspólnie z rywalami można wyznaczać sobie nowe cele i podwyższać swój poziom.

Najciekawsze premiery smartfonów 2022 roku

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl