Piekarnik z funkcją mikrofali, czyli AGD 2 w 1. Czy warto?

Piekarnik wyposażony w funkcję mikrofali jest nowością w kategorii kuchennego AGD. W sklepach pojawia się jednak coraz więcej modeli do wyboru. Jakie są główne zalety tego typu sprzętu? Kiedy warto zdecydować się na jego zakupienie?

Piekarnik z funkcją mikrofalówki – jak to działa?

Urządzenie 2 w 1 jak piekarnik z funkcją mikrofali to ciekawa propozycja dla każdego, kto poszukuje urządzenia, które nie tylko zaoszczędzi miejsce, ale również zaoferuje dodatkowe funkcje przy przygotowywaniu potraw.

Piekarnik z mikrofalówką może mieć gabaryty zwykłego piekarnika o wysokości 60 cm, ale również można kupić je w niższym wariancie 45 cm. Wbrew pozorom, niższy model może służyć równie efektywnie jak ten wyższy. Szybko się nagrzewa, pochłania mniej energii, a przy tym oszczędza miejsce w kuchni.

Takie AGD może działać jak standardowy piekarnik elektryczny, jak kuchenka mikrofalowa, a także jednocześnie jako kombinacja piekarnika i mikrofalówki. Wybrane modele oferują też dodatkowe funkcje, na przykład gotowanie na parze, samodzielnie dobierają program na podstawie wprowadzonych informacji o daniu.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja przygotowywania potraw w kombinowanym wariancie, czyli jako połączenie piekarnika i mikrofali. W tym programie można przygotowywać posiłki znacznie szybciej, a także nadać im charakterystyczną dla pieczonych dań chrupkość.

Kiedy warto kupić piekarnik z funkcją mikrofali?

Piekarnik z funkcją mikrofalówki będzie dobrym zakupem wtedy, gdy w kuchni brakuje miejsca na zamontowanie tych dwóch urządzeń, ale z powodzeniem może sprawdzić się on również w dużej kuchni.

Ponadto za zakupieniem tego typu AGD przemawia jego funkcjonalność. Sprzęt oferuje szeroką gamę różnych funkcji, których nie posiadają zwykły piekarnik lub mikrofalówka. Dzięki temu przygotowywanie wyśmienitych dań jest jeszcze prostsze i szybsze.

Jak wybrać dobry piekarnik z mikrofalą?

Markety AGD mogą zaprezentować szeroką gamę piekarników z funkcją mikrofali. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Wymiary

Piekarniki z mikrofalówką najczęściej oferowane są w wysokości 45 cm oraz pojemności 40-50 litrów, ale również można zakupić je w wariancie 60-centymetrowym, który ma powyżej 65 litrów. Pierwsza opcja cieszy się większym zainteresowaniem wśród klientów – piekarnik działa wtedy równie dobrze, błyskawicznie się nagrzewa, jest energooszczędny. Większe piekarniki dają z kolei możliwość gotowania wielopoziomowego, dlatego w urządzeniu można jednocześnie przyrządzać dwie różne potrawy.

Funkcje

Nowoczesne piekarniki mogą zaoferować swoim użytkownikom pełną paletę różnych funkcji do wyboru. To nie tylko standardowe grzanie góra i dół, ale też termoobieg, grill, funkcja rozmrażania czasowego i wagowego, gotowanie na parze, podtrzymywanie ciepła, suszenie, czyszczenie. Atutem są też praktyczne funkcje kombinacyjne. Wybrane modele mają funkcję automatycznego doboru parametrów pracy, a także mogą być sterowane przez smartfona.

Sterowanie

W zależności do modelu sterowanie może odbywać się mechanicznie lub elektronicznie. Dla prostszego sterowania piekarnik z funkcją mikrofali może być także wyposażony w wyświetlacz z przyciskami dotykowymi.

Czyszczenie

By utrzymanie piekarnika z mikrofalą w czystości było prostsze, producenci wyposażają swoje urządzenia w specjalne powłoki oraz funkcje ułatwiające czyszczenie. Powłoki nieprzywierające i funkcje czyszczenia parą pozwalają na wysprzątanie piekarnika bez konieczności skrobania – zmiękczone resztki wystarczy tylko zebrać z użyciem ściereczki. Wybrane modele mają także funkcje wypalania zanieczyszczeń – pirolizy.

Wyposażenie

Do piekarnika z mikrofalówką dołącza się różne dodatkowe wyposażenie dla łatwiejszej obsługi – to między innymi tace ceramiczne, blachy, pojemniki przeznaczone do gotowania na parze.

Piekarnik z mikrofalówką: cena

Za piekarnik z funkcją mikrofali trzeba zapłacić od około 1500 złotych do nawet 3500 złotych. Cena zależna jest od oferowanych funkcji, wielkości oraz producenta sprzętu.

Urządzenia dostępne są w stacjonarnych sklepach AGD. Zamówienie na piekarnik z mikrofalówką można złożyć również w internecie.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *