Najciekawsze premiery smartfonów 2022 roku

Choć sytuacja ekonomiczna na świecie w 2022 nie jest zbyt dobra, a nawet bogatsze państwa muszą mierzyć się z kryzysami, na rynku wciąż pojawiają się nowe smartfony. Oczywiście przez wzgląd na powyższe premiery smartfonów 2022 nie są tak ciekawe jak w ubiegłym roku, nie wspominając już o opóźnieniach w produkcji zapowiedzianych już modeli telefonów. Niemniej, fani nowinek technologicznych ciągle powinni znaleźć kilka pozycji godnych zachwytu i podekscytowania. Poniżej wypisaliśmy najbardziej obiecujące smartfony zapowiedziane na 2022 rok.

Zobacz także: Aplikacja do mierzenia kroków – kiedy się przydaje?

Lenovo Legion Y90

Najnowszy smartfon gamingowy Lenovo jest już dostępny w sklepach. Jak można się domyśleć jest to telefon stworzony przede wszystkim z myślą o graczach, dlatego też jego design i parametry są bardziej przystosowane do grania w gry aniżeli codziennego użytkowania. Smartfon ma aż 18 GB pamięci RAM, najnowszy procesor Snapdragon 8 generacji, dostęp do sieci 5G oraz aparat 64 MP. Niestety bateria smartfonu Lenovo nie wytrzymuje zbyt długo między ładowaniami, a cena modelu Y90 jest wręcz astronomiczna.

Apple iPhone 14

Kolejną wartą uwagi pozycją jest najnowszy iPhone, który ma wyjść na rynek w 2022 roku. Na pozór nie różni się on zbyt wiele od iPhone’a 13, jednak ma on mieć znacznie wyższe parametry, co umożliwia płynniejsze działanie nawet najbardziej wymagających gier. Ponadto najlepszy z trzech tylnych aparatów jakimi dysponuje iPhone 14 ma mieć aż czterokrotnie więcej megapikseli niż w smartfonie poprzedniej generacji, a design telefonu jest innowacyjny i wygodny.

Nothing Phone 1

Choć praktycznie jeszcze nic o nim nie wiadomo, miłośnicy smartfonów są podekscytowani na wieść o nowym smartfonie firmy Nothing, debiutującym w 2022 roku. Parametry telefonu prawdopodobnie nie będą zadziwiająco wysokie (co nie znaczy, że będą złe), jednak zachwyt budzą obietnice producentów. Obiecali oni między innymi unikatowy interfejs graficzny i oprogramowanie telefonu oraz zadeklarowali, że ich celem jest rywalizacja z tak przełomowymi markami jak Apple.

HTC V22 Ultra 5G

Po latach fani HTC w końcu doczekali się powrotu marki. Producent ogłosił, że w 2022 światło dzienne ujrzy ich nowy flagowy produkt, znany bliżej jako smartfon HTC V22 Ultra 5G. Tak jak można było się spodziewać, jego parametry są wręcz niemożliwie wysokie. Posiada on nie tylko 108 megapikseli w najlepszym aparacie, ale również 12 GB RAM-u, większość funkcji znanych z najlepszych smartfonów, a także baterię mieszczącą aż 7000 megaamperów energii.

Google Pixel 7

Ostatnią pozycją wartą uwagi jest Google Pixel 7, zapowiedziany na jesień 2022 roku. Smartfon ma posiadać najnowszy system Android 13, głośniki stereo oraz wysokiej jakości ekran OLED. Niestety nieznane są jeszcze jego parametry, ale patrząc na poprzednie telefony Google Pixel można spodziewać się naprawdę wiele. Co więcej smartfon wyróżnia się minimalistycznym i bardzo stylowym designem, a firma Google na pewno zapewni mu również wiele ekskluzywnych funkcji.

Jaka jest najlepsza aplikacja do biegania?

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl