Dlaczego warto wybrać etui silikonowe do ochrony telefonu?

Telefony towarzyszą swoim użytkownikom wszędzie – od rana do wieczora. Niektórzy noszą je w kieszeni spodni lub kurtki lub innego okrycia wierzchniego albo w torebce czy plecaku podręcznym. Urządzenie to jest narażone na wiele ryzykownych sytuacji. Czy można go jakoś ochronić za niewielką cenę? Pomoże w tym etui silikonowe.

Dlaczego wybrać właśnie takie etui?

Etui wykonane z silikonu zakłada się na tył telefonu. Przyda się więc tutaj także szkiełko ochronne na wyświetlacz. Jest ono często dodawane do etui w komplecie. A jeśli nawet nie, jest to wydatek niewielki i warto zdecydować się na taki zakup.

Co do samego futerału – jest to jedno z najtańszych rozwiązań ochronnych, jednak tutaj najtaniej wcale nie oznacza najgorzej. Silikon charakteryzuje się tym, że jest nieprzemakalny i wytrzymały. Oznacza to, że chroni w dużym stopniu telefon przed zamoczeniem.

Jeśli smartfon chroniony przez etui silikonowe upadnie, zwłaszcza na twarde podłoże, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie uszkodzi się ani jego obudowa, ani nic w środku.

Każdy znajdzie coś w swoim stylu

Co istotne, etui silikonowe występuje w różnych wzorach i kolorach, np. https://caseroom.pl/23-etui-silikonowe. Oznacza to, że można zakupić tego typu futerał na każdy model telefonu dostępny na rynku. Często producent dodaje taką ochronę w zestawie wraz z telefonem.

Dostępne są wzory poważne, dobre dla biznesmena, ale i odpowiednie dla nastolatków. A jeśli sam telefon jest ładny i użytkownik nie chce go zasłaniać, może kupić przeźroczyste silikonowe etui. Wtedy czasem nawet nie widać, że jest ono na telefonie.

Tanie, lekkie i wytrzymałe

Etui wykonane z silikonu kosztuje już od kilkunastu złotych. Ceny jednak różnią się w zależności od atrakcyjności wzoru. Wciąż jednak jest to najtańsza i zarazem dobra ochrona dla telefonu.

Silikon nie wyciera się na rogach i nie dziurawi sam z siebie pod wpływem użytkowania. Wielu użytkowników przyznaje, że nie wymienia takich futerałów na nowe z powodu ich wyeksploatowania. Robią to przeważnie tylko wtedy, gdy chcą zmienić wygląd telefonu.

Sam case jest lekki i przylega dokładnie do telefonu – a co za tym idzie, nie powiększa jego wymiarów. Może to być istotne, jeśli ktoś nosi smartfon w kieszeni lub małej torebce i nawet kilka milimetrów więcej może robić różnicę.

Telefon w etui silikonowym wygląda estetycznie i – co istotne – jest odpowiednio zabezpieczony przed wieloma różnymi zniszczeniami.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.