Eko-wysyłanie – jaką opcję wysyłki kurierskiej wybrać?

Zakupy internetowe stały się codziennością dla większości osób. To szybki i wygodny sposób na nowe ubrania, książki czy inne produkty. Nie musimy wychodzić z domu i tracić czasu na dojazdy. Wszystkie produkty są dostarczane do nas w wybrany, najwygodniejszy sposób. Jednak w całej zakupowej wrzawie warto pomyśleć także o innej, ważnej kwestii. Mowa tu o ekologii. Czy przesyłki kurierskie mogą być eko?

Jakie są opcje wysyłki kurierskiej?

Robiąc zakupy w Internecie możemy wybierać spośród kilku opcji wysyłki. Zwykle większość z nas decyduje się na dostarczenie zamówienia do domu. Wybieramy preferowane godziny dostarczenia paczki i czekamy na przyjazd kuriera. Jednak to opcja, która nie dla wszystkich jest wygodna. Często godziny dostarczenia nie są dostosowane do godzin pracy. Wtedy zdecydowanie lepszą opcją są Paczkomaty. Nie tylko ze względu na wygodę i dostępność. Przyczyniamy się do ekologicznego dostarczania przesyłek!

Ekologiczne Paczkomaty – jak działa InPost?

Nie da się ukryć, że samochody dostawcze nie są przyjazne dla środowiska. Codziennie przemierzane kilometry i emitowane spaliny są jednak nieuniknione. Jednak czy nie da się nic w tym temacie zrobić? Da się – wystarczy wybrać opcję dostawy do Paczkomatu. Dlaczego wysyłka do Paczkomatu jest bardziej ekologiczna? Przede wszystkim ze względu na logistykę całego przedsięwzięcia. Kurierzy pokonują dokładnie wyznaczoną trasę łączącą dane Paczkomaty, dostarczając jednocześnie więcej paczek niż w przypadku standardowej dostawy pod wskazany adres. Można więc dokładnie wyliczyć, ile trasa im zajmie oraz zminimalizować wyemitowane spaliny. Dzięki temu właśnie jest to najlepsza opcja, którą można wybrać podczas zakupów online. Jednak nie tylko! Można w ten sposób wysyłać swoje paczki, nadając je w Paczkomacie. Wszystko zostało opisane tutaj: https://inpost.pl/wysylam

Paczkomaty InPost i ich zalety

Wybranie Paczkomatów InPost jest nie tylko ekologiczne. To opcja, która ma znacznie więcej zalet. Przede wszystkim charakteryzuje się wygodą. Możemy odebrać lub nadać paczkę o każdej porze dnia, 7 dni w tygodniu. Jeśli zamówimy coś w Internecie, to mamy 48 godzin na odebranie przesyłki z Paczkomatu. Jest to wystarczająco dużo czasu, aby spokojnie wszystko załatwić. Kolejna sprawa to ułatwienia, jakie mamy dostępne ze strony InPost. Jest to między innymi aplikacja na telefon do monitorowania swoich przesyłek, jak i ich zdalnego odbierania. To bezpieczna opcja, która jest jeszcze szybsza od klasycznego odbierania przesyłek. 

Jaka jest najbardziej ekologiczna opcja wysyłki?

Wiemy więc już, że Paczkomaty InPost to przyjazna środowisku wersja kuriera. Najlepiej postawić i na nadanie paczki w ten sposób, i jej odebranie przez nadawcę. Wtedy działamy najbardziej przyjaźnie dla natury. Ekologiczne zachowania wcale nie muszą być wyrzeczeniem. Często okazuje się, że są wygodne, szybkie i lepsze od tych mniej przyjaznych środowisku. Warto więc sprawdzać różne opcje. Także w przypadku wysyłania czy zamawiania paczek kurierem! 

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.