Zaślepka na kamerę w laptopie

W dbałości o swoją prywatność nie ma niczego złego. Jest ona naturalna i nie powinna nikogo dziwić, chociaż czasami zdarza się inaczej. Jeszcze do niedawna było tak z kwestią kamerek internetowych zamontowanych na stałe w laptopie albo podłączonych na kablu do komputera stacjonarnego. Niektórzy śmiali się wówczas z osób, które zaklejały taśmą oko kamery albo każdorazowo pamiętały, żeby wypiąć kabelek. Zmienili zdanie dopiero wtedy, kiedy zobaczyli, że otaśmowana kamera pojawiła się u założyciela Facebooka Marka Zuckerberga, a zaślepka na kamerę w laptopie zrobiła się bardzo popularna szczególnie wśród bogaczy związanych z sektorem informatycznym.

Rozwiązanie nie tylko dla najbogatszych

Chociaż ataki hakerskie na kamery internetowe zwyczajnych zjadaczy chleba zdarzają się niezmiernie rzadko, to jednak się zdarzają i lepiej być na nie przygotowanym. Zaślepka na kamerę w laptopie może uchronić celebrytę przez nagraniem kompromitującej sceny, ważnych przedstawicieli banków i finansjery przed stratami finansowymi, a polityków czy przedstawicieli rządów przed wyciekiem tajnych informacji. Należy się jednak zastanowić, czy my sami nie posiadamy jakichś informacji, które mogłyby zainteresować innych albo czy też nie dorobiliśmy się w życiu wrogów, którzy życzą nam na tyle źle, żeby zaryzykować tego typu atak.

Zaślepka na kamerę laptopa to opcja w pełni bezpieczna i bardzo atrakcyjna cenowo, pozwalając zarazem w pełni wyeliminować ryzyko podejrzenia przez kogoś niepożądanego. Wygląda przy tym bardzo estetycznie i jest niemal niewidoczna, dzięki czemu nie narażamy się na kąśliwe komentarze dotyczące na przykład kawałka zwykłej taśmy klejącej, którą najczęściej zasłania się oko kamery.

Czasami winny jest jedynie przypadek

A nie poważny atak hakera. Zdarza się tak, kiedy przykładowo rozmawiamy na kamerach ze współpracownikami, co przecież w dzisiejszych pandemicznych czasach zdarza się nagminnie. W dobie pracy zdalnej zaślepka na kamerę w laptopie jest bardzo przydatna i pozwala szybko odciąć obraz w sytuacji, w której nie chcemy, żeby inni na nas patrzyli. Czasami czujemy się gorzej i nie wyglądamy za dobrze albo po prostu mamy chwilę czasu i chcielibyśmy wyskoczyć pod gorący prysznic. Wtedy zaślepka pozwala na bycie wciąż zalogowanym i szybkie przywrócenie obrazu, a zarazem daje nam poczucie prywatności.

Zaślepka na kamerę laptopa to coś, co powinien mieć praktycznie każdy, kto korzysta z komputera. Może okazać się przydatna w wielu różnych sytuacjach, a na pewno pozwala na zwiększenie komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Już tylko to wystarczy, żeby była możliwością godną rozważenia.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl