Nowy iPhone 14 – czy już coś wiemy?

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku nowych MacBooków, również tegoroczna premiera nowych smartfonów od Apple jest owiana bardzo ścisłą tajemnicą. Tak naprawdę na szczegóły dotyczące nadchodzących modeli zaczekamy prawdopodobnie przynajmniej do września. Nie oznacza to jednak, że na temat iPhone 14 nie ma w sieci przecieków. Problem w tym, że bardzo trudno je zweryfikować. Dziś postaramy się przedstawić dotychczasowe informacje, jakie przedostały się do internetu, przy czym podkreślamy, że należy traktować je z rezerwą.

Koniec z wersją Mini?

Prawdopodobnie nadchodzi era zdominowana przez nowoczesne smartfony o większej przekątnej ekranu. Przecieki dotyczące nowego modelu iPhone 14 mówią o tym, że nie będzie on dostępny w wersji Mini. Oznacza to koniec lub przerwę w produkcji telefonów kompaktowych w ofercie Apple. Najmniejszymi przedstawicielami nowej linii będą w takim razie iPhone 14 oraz iPhone 14 Pro o przekątnej ekranu 6.1 cala. Pozostałe modele zyskają natomiast ekran 6.7 cala.

120 Hz jedynie w topowym urządzeniu?

Ogromne spekulacje dotyczą obecnie matryc, w jakie zostanie wyposażony iPhone 14. Przez pewien czas mówiło się o tym, że wszystkie nowe modele będą posiadały ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jednak kryzys panujący na rynku podzespołów może spowodować, że producent ograniczy taką propozycję do modelu iPhone 14 Pro, który będzie wykorzystywał matrycę OLED LTPO. W pozostałych urządzeniach możemy natomiast spodziewać się standardowej matrycy OLED częstotliwością 90 Hz.

IPhone 14 Max procesorem A15 Bionic?

Najnowsze przecieki dotyczące iPhone 14 koncentrują się na modelu Max, czyli pośrednim między wersją standardową a flagowcami. Wynika z nich, że urządzenie będzie wyposażone w układ A15 Bionic, natomiast dopiero wyższe modele otrzymają nowszy chip A16 Bionic. IPhone 14 Max z ekranem 6,7 cala ma obsługiwać rozdzielczość 2248 na 1284 pikseli przy gęstości 458 pp. Smartfon będzie jednocześnie wyposażony w 6 GB LPDDR4X RAM, a pamięć zapewni pojemność 128 lub 256 GB, zależnie od wersji. Co z aparatem? Z tyłu prawdopodobnie znajdzie się kamera 12+12 Mpix. Nie ma natomiast żadnych informacji na temat przedniego aparatu.

Kiedy premiera iPhone 14?

Jeśli chodzi o datę premiery, ta nie jest raczej owiana tajemnicą i jak zwykle nastąpi jesienią. Prawdopodobnie iPhone 14 zadebiutuje na rynku w połowie września i nic nie wskazuje na to, aby termin ten miał się znacznie przesunąć. Ceny nowych urządzeń będą rozpoczynały się od 799 dolarów.

Czekasz na premierę nowego iPhona, a twoje obecne urządzenie odmawia posłuszeństwa? Zapraszamy do MacForce – profesjonalnego serwisu urządzeń Apple, w którym dokonasz wszelkich niezbędnych napraw. Jednak noszą specjalnością nie są wyłącznie smartfony. W razie potrzeby zajmiemy się również twoim komputerem proponując między innymi wymianę dysku w MacBooku lub rozbudowę pamięci RAM, aby przyspieszyć twój sprzęt. Więcej na ten temat przeczytasz pod adresem: https://www.macforce.pl/.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.