Do czego wykorzystuje się profesjonalne odkurzacze przemysłowe?

Porządkowanie warsztatu, zakładu produkcyjnego, magazynu czy wnętrza remontowanego domu jest znacznie łatwiejsze, jeśli wykorzystamy do tego celu profesjonalny sprzęt sprzątający. Odkurzacz przemysłowy to urządzenie zaprojektowane w ten sposób, by radzić sobie z uciążliwymi zanieczyszczeniami powstającymi podczas pracy, takimi jak różnego rodzaju chemikalia, gruz, odpady drewniane, szklane, ceramiczne, metalowe czy plastikowe.

Sprzątanie na sucho i mokro

Większość profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych (https://abexil.pl/pol_m_PROFESJONALNE_Odkurzacze-profesjonalne_Odkurzacze-przemyslowe-176.html) to sprzęt niezwykle uniwersalny, przystosowany do pracy zarówno na sucho, jak i mokro. Oznacza to, że są to urządzenia przeznaczone do zbierania odpadów stałych, na przykład metalowych wiórów czy opiłków ceramicznych oraz ciekłych, występujących postaci różnego rodzaju płynów (różnorodne substancje chemiczne), a także substancji w formie półpłynnej, na przykład o konsystencji żelu. Oczywiście to, jaki rodzaj odpadów może być usuwany przez konkretny model urządzenia, zależy od specyfiki jego konstrukcji. Biorąc pod uwagę rozmiar możliwych do odkurzenia pyłów, stosuje się specjalną literową klasyfikację tego typu sprzętu. Podstawowy odkurzacz przemysłowy będzie oznaczony literą L lub M. Pierwszy z nich zwykle stosowany jest w branży stolarskiej, a drugi w budowlanej. W sprzedaży znajdziemy również wytrzymalszy, bardziej profesjonalny sprzęt oznaczony literą H. To urządzenia do zastosowań przemysłowych, przystosowane do usuwania substancji potencjalnie niebezpiecznych.

Co możemy odkurzać?

W przypadku podstawowego modelu odkurzacza przemysłowego klasy L zwykle możemy używać go do usuwania drobnych pyłów pojawiających się podczas realizacji różnorodnych prac stolarskich czy drobnych prac budowlanych. Urządzenia klasy M charakteryzują się większą dokładnością działania, dzięki czemu mogą usuwać drobniejsze zanieczyszczenia. Taki odkurzacz przemysłowy znajdzie zastosowanie m.in. przy sprzątaniu pomieszczeń po zakończonych remontach – służy do zbierania drobnego gruzu i pyłu powstającego po szlifowaniu ścian i sufitów. Najwyższa klasa H to urządzenia wyposażone w specjalistyczne filtry, które radzą sobie z wyłapywaniem drobnych, często niedostrzegalnych gołym okiem pyłów i substancji szkodliwych, takich jak azbest, kadm czy ołów. Przy zastosowaniu tego typu sprzętu możemy usuwać oczywiście również większe zanieczyszczenia, w tym drobny gruz, metalowe opiłki i wiele innych zanieczyszczeń stałych, a w modelach odkurzaczy przystosowanych do pracy na mokro, również różnego rodzaju chemikalia, emulsje czy chłodziwa.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.