Wycieraczka pod drzwi jest podstawowym akcesorium w domu, czy mieszkania. W poniższym wpisie znajdziesz informacje na temat tego, jakie ich rodzaje rozróżniamy oraz na co zwłaszcza zwrócić uwagę przy zakupie wycieraczki.
Wycieraczka pod drzwi – rodzaje
Wycieraczka pod drzwi może składać się z włókna polipropylenowego, gumy syntetycznej lub gumy naturalnej, metalowej ramki oraz uchwytu.
Rodzaj wycieraczki można wyróżnić ze względu na:
-
miejsce położenia np. wycieraczka do przedpokoju,
-
rozmiar wycieraczki,
-
kształt,
-
kolor,
-
materiał,
-
design.
Solidna wycieraczka pod drzwi powinna składać się z podkładki przymocowanej do podłogi, ramy, która jest przytwierdzona do podkładki oraz włókna, które są skręcone wokół ramy. W przypadku wycieraczek podłogowych możliwe są także wersje z obciążnikami, które mają dodatkowo stabilizować podkładkę i zapobiegać zsunięciu się.
Wybierając wycieraczki pod drzwi należy zwrócić uwagę na styl i charakter pomieszczenia. W przypadku np. wnętrz skandynawskich albo industrialnych, dobry wybór to wycieraczka z naturalnego materiału oraz koloru. Jeśli chcesz stworzyć bardziej nowoczesny wygląd, alternatywą modeli wycieraczek są te z materiału sztucznego albo metalu. Warto pamiętać, że wycieraczki wejściowe warto dostosować do wzoru oraz koloru podłogi, albo też barwy drzwi. Ważne, aby pasowało do całego wnętrza.
Wycieraczki zewnętrzne a wycieraczki wewnętrzne
W zależności od tego, czy wycieraczki mają być położne przed drzwi wejściowe domu, czy mieszkania warto wybrać taką z odpowiedniego materiału. Wycieraczki domowe są częściej narażone na deszcz, śnieg, czy brud przez co powinna móc więcej przetrwać. Szczegóły o tym znajdziesz poniżej. Wycieraczki wewnętrzne to częściej wycieraczka pod drzwi śmieszna z fotografią, czy też wycieraczka pod drzwi z napisem np. motywacyjnym.
Śmieszne wycieraczki są z zabawnymi napisami również tymi robionymi na zamówienie dedykowane to Twojego mieszkania.
Wycieraczki gumowe vs. wycieraczki materiałowe
Najczęściej produkt gumowy jest droższy od wersji materiałowej.
Utrzymanie czystości gumowej wycieraczki jest prostsze niż materiałowej. Te drugie produkty mogą też gorzej pochłaniać wilgoć. Z drugiej strony są one dużo bardziej estetyczne.
Ile kosztują pod drzwi wycieraczki?
Na rynku oferowany jest szeroki wybór produktów, dlatego też nie ma się co dziwić, że występują w różnych cenach. Wiele zależne jest od materiału, czy wielkości wycieraczki. Wycieraczki pod drzwi kosztują już od kilkunastu złotych, najdroższe modele wykonane z tworzywa sztucznego to koszt kilkuset złotych. Na rynku dostępne są również wycieraczki z eleganckim wzorem lub o indywidualnym projekcie.
Jaka wycieraczka jest przez Was najczęściej wybierana?
Artykuł sponsorowany