Iphone czy Samsung – który model wybrać?

Zbliża się długo wyczekiwany moment, czas wybrać nowy smartfon. Jaki model będzie najlepszy, czym się kierować? Konkurencja na rynku producentów telefonów komórkowych jest coraz bardziej zacięta. Technologia rozwija się tak szybko, że jednocześnie wymusza na producentach nieustanne wprowadzanie innowacji. Do niedawna to firma Apple królowała na rynku. Obecnie jednak to Samsung dyktuje trendy na rynku, a Apple musi nadążać za jego ofertą.

Iphone czy Samsung?

Każda osoba ma inne zdanie na temat tych marek, wszystko zależy od tego czego oczekujemy od naszego telefonu. Największa różnica jest oczywiście widoczna w systemach operacyjnych – Samsung pracuje na systemie Android, natomiast w Iphone znajdziemy iOS. Zatem nie pozostaje nic innego, jak porównać flagowce tych dwóch producentów.

Samsung S20 Ulra

Na początek przyjrzyjmy się Samsungowi. Najnowszy model tego producenta to zdecydowanie najmocniejsza i najdroższa seria tegorocznych flagowców Koreańskiej Korporacji. Oczywiście pomijając znakomitą serię NOTE, która pewnie po małym odświeżeniu znów otrzyma kilka nowych „bajerów”. Ale wróćmy do S20 Ultra. Dopracowana bryła telefonu idealnie leży w dłoniach i wygląda znakomicie.

Dużą uwagę przyciąga ekran telefonu – jest to aż 6,9 cala. I tu zaczynają pojawiać się znaczące zdania za i przeciw. Przede wszystkim ekran jest naprawdę duży i co za tym idzie, telefon jest cięższy, niż modele z mniejszymi ekranami. Oczywiście do takiej wielkości ekranu można się z czasem przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli odwdzięcza się nam jakością. Nowe ekrany Samsunga – Dynamic Amoled zasługują na uwagę. Idealne odwzorowanie barw i szczegółów to cecha flagowców Samsunga. Tym razem producent poszedł nieco dalej i zapewnił wcześniej nie spotykaną płynność 120 Hz, która sprawia wrażenie jakbyśmy dotykali oglądanej treści a nie tylko szklanego ekranu. Oczywiście w tym temacie pojawia się wielu sceptyków. którzy uważają, że jest to zbędny bajer. Jeszcze w kwestii ekranu – Samsung zdecydował się na zredukowanie krzywizn bryły. W poprzednich modelach ekran był mocno zakrzywiony, przez co łatwo wyślizgiwał się z dłoni. Równie uciążliwe były przypadkowe dotknięcia ekranu, gdy usiłowaliśmy jedną ręką korzystać z komórki.

Jeżeli chodzi o aparat to S20 Ultra jest chyba o krok przed IPhonem. Obecnie znacznie poprawiono stabilizację obrazu, dzięki czemu działa teraz z większą dokładnością. Wideo można nagrywać w niesamowitej jakości jaką jest rozdzielczość 8K – co prawda obecnie rzadko ktoś użyta takiej rozdzielczości podczas spontanicznego nagrywania krótkiego filmiku, ale może za kilka lat, może dwa lub trzy będziemy nagrywać tylko w 8K.

Sam telefon niemal wszystko robi dobrze. System działa błyskawicznie, ekran oddaje żywe piękne kolory, a zdjęcia są fenomenalne. Aby to wszystko mogło nas wciąż zachwycać, potrzebna będzie pojemna bateria. Obecne modele są wyposażone w baterię o pojemności 5000 mAh. Wystarczy ona większości standardowym użytkownikom, ale Ci którzy będą chcieli korzystać z wszystkich zalet tego telefonu w pełni muszą pamiętać o konieczności częstego ładowania.

IPhone 11 PRO

Do porównania flagowca Samsunga musi stanąć równie dobry flagowiec Apple. Amerykańska Korporacja stanęła na wysokości zadania i przygotowała dla swoich klientów równie dobry Smartfon, co ich koreańscy rywale.

Przedni panel telefonu nie zmienił się zbytnio względem poprzedniej wersji, ramki nadal są tej samej grubości, a ekran ma 5,8 cala. Producent postanowił nieco rozjaśnić wyświetlacz dzięki czemu można bez trudu korzystać z telefonu nawet w słoneczne dni, nie martwiąc się jednocześnie, że takie zmiany mogą wpłynąć na jakość użytkowania przy słabym świetle.

Największa zmiana zaszła w tylnej części telefonu. Wcześniej subtelnie ukryty, teraz mocno wystający aparat ponad bryłę spowodował wiele kontrowersji podczas premiery modelu. Mimo tego sam Aparat jest dużym pozytywem tego telefonu. Robi świetne zdjęcia, a tryb nocny pozwala wykonać ładne ujęcia, nawet podczas panujących najgorszych warunkach oświetleniowych.

IPhone czy Samsung?

W starciu tych dwóch producentów ciężko się zdecydować, który z tych flagowców jest zdecydowanie lepszy. Za Samsungiem przemawia wspaniały wyświetlacz i aparat, natomiast Apple oferuje świetne oprogramowanie i pojemną baterię. Zatem wybór zależy od osobistych preferencji użytkowników.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl