Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Praktyczny poradnik

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Praktyczny poradnik

Coraz częściej klienci decydują się na zakup odkurzacza bezprzewodowego. W sklepach ze sprzętem AGD, zarówno w tych stacjonarnych jak i internetowych można znaleźć dość spory wybór różnorodnych modeli, które różnią się designem, funkcjami, ceną oraz wymiarami. Wiele osób ma dylemat, czy zdecydować się na odkurzacz bezprzewodowy pionowy, czy ten na odkurzacz bezprzewodowy – robot, który praktycznie nie wymaga żadnej ingerencji przy sprzątaniu swojego właściciela. Co warto wiedzieć o tym sprzęcie, zanim wybierzemy się do sklepu? Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać, by mieć pewność, że posłuży nam przynajmniej przez następnych kilka lat? Poniżej znajduje się praktyczny poradnik.

Odkurzacz do każdego pomieszczenia

Klienci, którzy poszukują konkretnego odkurzacza, zazwyczaj wcześniej wiedzą, czy szukają sprzętu do domu, do biura czy też do sprzątania innych pomieszczeń. Jeżeli poszukuje się asortymentu typowo do warunków domowych, warto wziąć pod uwagę cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością odkurzacze bezprzewodowe. I tu można wyróżnić modele pionowe, jak i roboty samojeżdżące, które szybko i sprawnie wyczyszczą powierzchnię bez naszej pomocy.

Odkurzacze pionowe

To prawdziwy hit na rynku, który zdobył serca już wielu pań domu. Taki odkurzacz pionowy bezprzewodowy, który może odkurzacz bez podłączenia do zasilania nawet do 60 – 90 minut idealnie sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych powierzchniowo domach. Producenci tego sprzętu bardzo postarali się, by modele, które pojawią się na rynku, były lekkie, zwinne i designerskie. Wiele pań domu zgodnie twierdzi, iż dzięki nim odkryły nową jakość sprzątania, gdyż nie trzeba ze sobą nosić ciężkiego, dużego urządzenia, które dodatkowo ograniczone jest przez długi i niewygodny kabel. Taki odkurzacz świetnie radzi sobie z wieloma zanieczyszczeniami. Niektóre modele oprócz tradycyjnego odkurzania mają także funkcje wycierania na mokro powierzchni, co również przyczynia się do zachowania czystości w domu. Dodatkowo, można je kupić w bardzo różnych przedziałach cenowych. Prawie każdy znany i renomowany producent na rynku posiada już w swojej ofercie takie odkurzacze. Ich ceny zaczynają się od 500 zł do nawet 2000 zł.

Roboty sprzątające bezprzewodowe

Odkąd zwinne, okrągłe odkurzacze samo jeżdżące pojawiły się na rynku, wiele osób śledzi opinie klientów, którzy zdążyli zaopatrzyć się w ten niezwykle innowacyjny sprzęt. Mimo iż jest on jeszcze dość drogi to jednak masa klientów decyduje się na zakup takiego odkurzacza, gdyż twierdzi, iż dzięki niemu oszczędza się czas na sprzątaniu oraz dłużej można zachować czystość i świeżość w pomieszczeniach. Taki odkurzacz samojeżdżący został zaprojektowany przez producentów tak, by dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego zakamarka. Nikogo nie zdziwi fakt, iż wjedzie on po kanapę, pod szafę, pod łóżko w sypialni, a nawet poradzi sobie z ominięciem niektórych przedmiotów, by dotrzeć w inne, trudne dostępne strefy w mieszkaniu czy w domu. Nowoczesne modele posiadają w sobie bardzo innowacyjną technologię, dzięki której ich właściciel może zaprogramować odkurzacz tak, by ten sprzątał, gdy nie ma nikogo w domu. To jednak nie wszystko, właściciel dokładnie śledzi poczynania swojego odkurzacza, gdyż na swojego smartfona otrzymuje dokładną mapkę z trasą, jaką już pokonał odkurzacz.

Na jaki model najlepiej się zdecydować?

Na którą wersję w ostateczności się zdecydować? To zależy od tego jak często i jakie powierzchnie sprzątają klienci. Nie bez znaczenia jest także budżet, który dana osoba zamierza przeznaczyć na konkretny odkurzacz. Model samo jeżdżący to dość spory wydatek. Odkurzacz ten od renomowanej firmy potrafi kosztować nawet 3000 – 4000 zł. Jest to jednak bardzo praktyczny, funkcjonalny i wygodny sprzęt, który sprawdzi się szczególnie w tych domach, gdzie nie za bardzo przepada się za częstym i dokładnym sprzątaniem. Z kolei, na odkurzacze pionowe decydują się osoby, którym zależy by mieć kontrolę nad powierzchniami i miejscami, które się czyści. Plusem tego odkurzacza jest na pewno jego cena – można go kupić znacznie taniej niż poprzedni model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here