Elektryczna maszynka do golenia – co warto wybrać?

Wygodna w obsłudze, delikatna dla skóry, może posłużyć na wiele lat – elektryczna maszynka do golenia to urządzenie, na którego zakup decyduje się obecnie wielu mężczyzn. Asortyment modeli jest spory, dlatego warto sprawdzić różne propozycje producentów. Jaka golarka męska to dobry wybór?

Elektryczna maszynka do golenia – dlaczego warto ją kupić?

Zarost można usuwać oraz kształtować z użyciem różnych narzędzi – maszynka jednorazowa, golarka z wymienną żyletką to popularny wybór, jednak mężczyźni mogą zdecydować się też na elektryczną golarkę, która stanowi dla nich bardzo atrakcyjną alternatywę.

Elektryczna maszynka do golenia sprawdzi się zarówno u tych mężczyzn, którzy golą się na gładko, jak i u tych, którzy mają brodę i chcą ją samodzielnie przycinać i stylizować. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, a dołączone do niego akcesoria, między innymi trymery i nakładki, pozwalają na wykorzystanie go także do przycinania włosów, również na głowie i ciele.

Zalety korzystania z elektrycznej maszynki do golenia:
– łatwe golenie i kształtowanie zarostu – także z użyciem trymera, nakładek
– golenie bez konieczności korzystania z pianek i żeli
– nie powoduje pojawienia się podrażnień skóry
– redukuje ryzyko skaleczenia
– bezprzewodowa praca – ładowane akumulatory
– możliwość mycia golarki pod wodą

Rodzaje elektrycznych maszynek do golenia

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje elektrycznych maszynek do golenia, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej przed podjęciem decyzji zakupowej.

– Golarki rotacyjne – wyposażone są najczęściej w trzy ruchome głowice tnące o okrągłym kształcie, które dopasowują się do kształtów twarzy. Najlepiej nadają się do całkowitego usuwania zarostu.
– Golarki foliowe – wyposażone w specjalną siatkę albo folię, pod która znajdują się ostrza, dlatego także dobrze chronią skórę przed otarciami, mogą mieć regulowaną wysokość przycinania włosów.
– Maszynka do stylizowania zarostu, strzyżenia włosów – urządzenie nadaje się zarówno do całkowitego ścinania zarostu, jak i do jego przycinania i stylizowania. Wyposażone jest w jedno ostrze znajdujące się pod osłoną. W zestawie można znaleźć różne rodzaje nakładek. Polecane jest dla mężczyzn, którzy mają brodę, wąsy.

Jaką maszynkę elektryczną do golenia kupić?

Dobra elektryczna maszynka do golenia powinna być przede wszystkim dostosowana do użytkownika, aby zapewnić mu maksymalny komfort i efektywność golenia oraz kształtowania zarostu zgodnie z potrzebami.

Przy zakupie maszynki warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:
– rodzaj golarki – rotacyjna, foliowa, maszynka do stylizowania zarostu
– zasilanie – sieciowe albo akumulatorowe, większość modeli wyposażona jest w ładowany akumulator i działa po podłączeniu do sieci
– funkcja szybkiego ładowania – dzięki niej urządzenie można naładować w krótkim czasie
– praca na sucho i na mokro – można golić mokry zarost, zarost pokryty pianką do golenia
– ustawienia długości trymera do brody oraz dodatkowe nasadki – to ważny parametr dla mężczyzn poszukujących maszynki elektrycznej do golenia i stylizacji brody
– czas pracy na baterii i czas ładowania akumulatora – im dłużej urządzenie pracuje na akumulatorze, tym lepiej
– wskaźnik naładowania – pokazuje pozostałą ilość energii w akumulatorze, informuje o tym, że trzeba go naładować
– możliwość mycia pod wodą – ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości
– dodatkowe funkcje – zależne od producenta, na przykład systemy unoszące włoski, chroniące skórę, elastyczne głowice tnące, blokada przypadkowego włączenia, wyświetlacz LED informujący o wybranej funkcji, obsługa za pomocą aplikacji, na przykład w celu przygotowania osobistego planu golenia
– dołączone wyposażenie – trymery, nasadki, pędzelki do czyszczenia, podróżne etui do przechowywania i inne

Przy zakupie warto także sprawdzić opinie na temat urządzeń, które można znaleźć w internecie. Pozytywne noty od użytkowników świadczą o tym, że golarka jest dobrej jakości i warto zdecydować się na jej kupno.

Elektryczne maszynki do golenia można zakupić w sklepach stacjonarnych i działających online.

Redakcja elektroodpadyprostezasady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.